Pražští hasiči v noci zasahovali u požáru půdních bytů i luxusního obchodu, škoda jde do statisíců

27.02.2011 15:02
PRAHA

Vyšetřovatelé zjišťují příčiny požáru půdních bytů i obchodu s oblečením, které likvidovali v noci na neděli hasiči v Praze.

"Poprvé vyjížděli hasiči k požáru v Mendíkově ulici, kde hořelo v půdní nástavbě," uvedla mluvčí pražských hasičů Pavlína Adamcová. Ohněm byly zasaženy dvě bytové jednotky. "Záchranáři museli evakuovat čtyři osoby," doplnila mluvčí. Hasiči kontrolovali místo požáru. Podle mluvčí se škoda pohybuje okolo půl milionu korun.

Další výjezd absolvovali hasiči brzy ráno, kdy měli zasahovat u požáru v luxusním obchodě s oblečením na pražském Zličíně. "Automatický hasicí systém se sice spustil, ale zařízení bylo potřeba zkontrolovat," vysvětlila Adamcová. V obchodě hořela police s oděvy, škoda se pohybuje kolem 200 tisíc korun.

Nikdo se nezranil, příčiny obou požárů se vyšetřují.