Hasiči v Karlíku u Prahy likvidovali rozsáhlý požár chaty

04.02.2011 07:21

Několik jednotek hasičů zdolávalo ve čtvrtek večer požár chaty v obci Karlík v okrese Praha-západ. Při příjezdu jednotek hořel objekt v plném rozsahu a hrozil výbuch několika propan butanových lahví, potvrdila informace agentury Mediafax mluvčí středočeských hasičů Lenka Kostková.

Hasiči byli na místo přivolání dvacet minut po osmé hodině večer. "K požáru jely profesionální jednotky z Řevnic, Berouna, Řevničova a dobrovolní hasiči z Dobřichovic a Řevnic," dodala mluvčí s tím, že objekt hořel nedaleko druhé chaty a dřevníku.

Po několika desítkách minut se hasičům podařilo vynést desetikilové propan butanové lahve, hrozící výbuchem, které ochlazovali. "Kolem jednadvacáté hodiny dostali hasiči požár pod kontrolu a pomocí motorové pily rozebírají konstrukci, aby odhalili skrytá ohniska," ukončila Kostková.

Příčinu požáru zkoumají vyšetřovatelé hasičů společně s policisty.